UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
English language version Polish language version

O konferencji

5-6 czerwca 2018 r.

Konferencja AIDA adresowana jest do przedstawicieli instytutów i ośrodków prowadzących kierunki, specjalności oraz przedmioty z zakresu architektury informacji (AI), użyteczności, grafiki informacyjnej oraz projektowania informacji. Do udziału w spotkaniu serdecznie zachęcamy także pracowników firm projektujących serwisy i systemy informacyjne, działające w branży UX/HCI a także studentów, m.in. członków kół naukowych.

Architektura informacji to nowa dziedzina i profesja zajmująca się szeroko rozumianym projektowaniem informacji w sposób ułatwiający użytkownikowi jej zrozumienie, a jednocześnie użytecznej i funkcjonalnej. Dostosowanie przekazu informacyjnego do potrzeb użytkowników w świecie informacyjnego przeciążenia wymaga również stosowania oryginalnych metod opartych m.in. na koncepcji projektowana zorientowanego na użytkownika (tzw. User-Centered Design).

Współpraca wszystkich zainteresowanych środowisk wydaje się więc niezbędna, aby kształcenie architektów informacji wyróżniało się wysokim poziomem, który wyznacza innowacyjność metod dydaktycznych, rozwój teorii i badań naukowych stanowiących podstawę myślenia o nowoczesnym i użytecznym kształcie obiektów informacyjnych wypełniających infosferę współczesnego człowieka.

Przewiń do góry Skip to content