UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY
im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Goście specjalni

5-6 czerwca 2018 r.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że specjalnymi gośćmi konferencji będą: Peter Morville, Andrea Resmini oraz Krispian Emert

Peter Morville

Peter Morville

„ojciec-założyciel” architektury informacji i user experience, pionier, którego wręcz nie wypada nie znać. Architekturą informacji zajmuje się od 1994 roku – jako dyrektor generalny Argus Associates zbudował firmę, która stała się jednym z najbardziej szanowanych podmiotów zajmujących się architekturą informacji na świecie. Od 2001 roku prowadzi agencję consultingową Semantic Studios. Doświadczenie zdobywał, współpracując z gigantami: Googlem, Microsoftem, Procter&Gamble, IBM, Ernst&Young, Cisco i wielu, wielu innych.

Autor bestsellerowych książek takich jak „Architektura informacji w serwisach internetowych” czy „Wzorce wyszukiwania. Projektowanie nowoczesnych wyszukiwarek”. Jego publikacje mają opinię pozycji obowiązkowej w biblioteczce każdego profesjonalnego architekta informacji. Wspominały o nich największe media biznesowe, takie jak Business Week, The Economist, The Washington Post oraz The Wall Street Journal.

Występował jako mówca na konferencjach na całym świecie, dzieląc się swoją wiedzą. Ponadto bloguje na stronie internetowej intertwingled.com, gdzie dzieli się swoimi życiowymi doświadczeniami. Kiedy nie zajmuje się architekturą informacji, udziela się w schronisku dla zwierząt jako wolontariusz.

Źródła

Andrea Resmini

– z architekturą informacji związany od 1999 roku. Współzałożyciel włoskiego stowarzyszenia architektury informacji Architecta. Redaktor naczelny i współzałożyciel naukowego pisma tematycznego „Journal of Information Architecture”. Współautor książki „Pervasive Information Architecture: Designing Cross-Channel User Experiences”.

W 2008 roku stworzył REG-iA – międzynarodową inicjatywę zrzeszającą profesjonalistów w dziedzinie architektury informacji. W tym momencie REG-iA obejmuje specjalistów z Danii, Szwecji, Norwegii, Włoch oraz Polski. Jej celem jest upowszechnienie architektury informacji jako dyscypliny naukowej.

Występował na wielu międzynarodowych konferencjach tematycznych, m.in. MobileTech, ER&L, UX Poland, BITA, ENWI, Interact London, World IA Day, Italian IA Summit i wiele innych. Obecnie jest starszym wykładowcą w Międzynarodowej Szkole Biznesu w Jönköping (Szwecja). Po godzinach pasjonat Tolkiena, gier wideo i historii podwodnych działań wojennych II wojny światowej.

Źródła

Kryspian Emert

Dyrektor ds. Edukacji Instytutu Architektury Informacji (Information Architecture Institute). Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w projektach User Experience.  Uczestniczyła we wszystkich etapach procesu projektowego – od strategii i koncepcji poprzez produkcję i implementację. Pracowała w wielokrotnie nagradzanych agencjach i wiodących światowych markach, w tym Microsoft, Thompson Reuters, ING i Toyota. Krispian Emert jest instruktorem architektury informacji w Vancouver Film School. Występuje z referatami i prezentacjami nt. strategii UX na warsztatach, konferencjach i uczelniach.

Źródło: https://www.iainstitute.org/board/current

Biogramy opracowała Izabela Marcinkowska

Przewiń do góry Skip to content